Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

O nas

Kiedy pod koniec lat 90-tych wszedłem przypadkiem do francuskiego hipermarketu, oszołomił mnie widok regałów z winami. Kilkadziesiąt metrów półek, a na nich setki win o różnych kształtach butelek i różnorodnych etykietach. Kupiłem kilka win metodą na "chybił-trafił", kierując się głównie ceną i najbardziej oryginalnie brzmiącą nazwą. Od tego czasu zaczęła się moja przygoda z winem.

Szukając wiedzy winiarskiej trafiłem na kursy Collegium Vini z Krakowa. Jestem wychowankiem tej instytucji. To właśnie tu, na licznych spotkaniach, poznałem wspaniałych przyjaciół oraz wybitnych znawców wina: Marka Bieńczyka, Andrzeja Daszkiewicza Wojtka Bońkowskiego, Krzysztofa Dobryłkę, Tomka Prange-Barczyńskiego. Kiedy zebrałem ponad 2000 różnych butelek w swojej kolekcji zadecydowałem, iż oprócz kolekcjonowania, równie dobrze można zacząć je sprzedawać w Polsce.

Szukając win dobrych i w przystępnych cenach do swojej rodzinnej piwniczki, musiałem dokonywać zakupów głównie poza granicami kraju. Tak narodził się pomysł stworzenia oryginalnej winoteki internetowej dla takich pasjonatów jak ja.

Postanowiłem ją nazwać 101 Win. I tak powstała ta rodzinna firma, w której wszystko robimy sami, co być może z czasem się zmieni, ale – miejmy nadzieję – dwie rzeczy nie zmienią się nigdy: ciekawość nowych win (bo to ona jest motorem tej firmy) i filozofia działania. Ta ciekawość doprowadziła do tego, że już w tej chwili jesteśmy w posiadaniu ponad 700 win, a niebawem ta liczba wzroście do okrągłego tysiąca.

Nasze zasady? Jasne i proste: minimum kosztów, ceny podobne jak w Europie, a wina powszechnie znane i doceniane.

Mijały kolejne lata od kiedy nasza winoteka wystartowała w maju 2005 roku. Przez 3 lata rynek winiarski w Polsce rozwinął się i mimo ciągle niskiej sprzedaży wina jakościowego, patrzymy z optymizmem w przyszłość. Przez ten czas udało nam się uzyskać tytuł importera roku, rozwiązać wiele problemów organizacyjnych jakie stawiał ówczesny rynek, poprowadzić wiele degustacji i spotkań.

Minął okres niemowlęcy dla naszego małego przedsięwzięcia i przystępujemy do następnego kroku. Już wkrótce w różnych częściach Polski będzie można kupić nasze wina – zarówno w sklepach specjalistycznych jak i w barach winnych, hotelach czy restauracjach. Wyjdziemy do wszystkich rodzajów klientów – detalicznych, hurtowych, gastronomii i hotelarstwa. Nie będziemy już tylko internetową winoteką – chcemy być Waszą winoteką jak najbliżej Was.

Właściciel


Marek Popielski
Iwona Gamus-Popielska
Anna Popielska

 

Sklep z winem

wina z całego świata
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 230 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-01
Bez problemowo, zamowienie zrealizowane bardzo szybko. Przesylka bardzo dobrze zabezpieczona do transportu i zgodna w 100% z opisem. Polecam i napewno w przyszlosci zloze jeszcze nie jedno zamowienie. Pozdrawiam zaloge 101win! ~M
2023-10-25
Było mi bardzo miło dokonać zakupu. Przyjemna i profesjonalna obsługa. Wino w bardzo dobrej cenie. Wrócę.
pixel